Zajímavosti

Je v reklamě lepší červená nebo modrá?

15. dubna 2009 v 18:00 | Death Mannequin
Barvy nás silně ovlivňují a lidé působící v reklamě a marketingu samozřejmě chtějí vědět, jak přesně. Nakonec to zajímá i nás ostatní, ať už jde o "marketing sebe sama" (barva oblečení), tak třeba o zařízení bytu nebo vliv barev na schopnost se soustředit.

Nejbizarnější hotelové pokoje

31. ledna 2009 v 10:40 | Death Mannequin
Hotel Caesar Pocono Resorts, USA
Je snad nejromantičtějším hotelem na světě. Milenci se mohou společně koupat na svém pokoji ve fantastické unikátní vířivce ve tvaru sklenice na šampaňské nebo mohou mít pokoj s vířivkou ve tvaru srdce - symbolu lásky.

Portréty celebrit vyťukané na psacím stroji

29. ledna 2009 v 19:49 | Death Mannequin
Pětadvacetiletá studentka výtvarného umění Keira Rathbone vymyslela nový styl, v jehož rámci "kreslí" obrázky psacím strojem.

Postelová móda

27. ledna 2009 v 15:00 | Death Mannequin
Peřina, která tetuje
Peřiny z kolekce "Rise and Sigh" vypadají úplně obyčejně, ale už po prvním vyspání zjistíte, v čem je rozdíl. Mají na sobě vzkazy, které vám přes noc vytetují na tělo. Nápisy "Je to radost" nebo "Nejsem zlý" vymyslel Martin Carpelan a mají po ránu světu sdělit, jak se máte.
"Rise and Sigh" je kolekce odhalující fakt, že i povlečení může být hravé. Podle toho, v jaké pozici spíte, se vám na tělo vytetují různé větičky či prohlášení. Povlečení existuje ve třech druzích - pro staré mládence, pro zamilované a pro proutníky.

Pijete moc kafe? Bacha na halušky

23. ledna 2009 v 16:00 | Death Mannequin
Káva je populárním a zažitým životabudičem. V každém šálku je hodně síly. Ovšem někdo pije jeden za druhým, což vedle větší náchylnosti k srdečním příhodám může podle vědců vést také k halucinacím.

Geniální tetris pomáhá léčit?

22. ledna 2009 v 15:00 | Death Mannequin
Když sovětský výzkumník Alexej Pajitnov pro sebe a své přátele poprvé naprogramoval hru, kde se na sebe skládaly kostičky různých tvarů, jistě netušil, jakého ohlasu se jeho projektu dostane.

Jmenuje se Adolf Hitler. Jak se mu žije?

21. ledna 2009 v 15:34 | Death Mannequin
Jsou mu jenom tři, ale problémy má, kam se jen podíváte. Odmítají mu ozdobit dort, nechtějí mu nic prodat na narozeninovou party. Proč? Díky svým neonacistickým rodičům. Jmenuje se totiž Adolf Hitler Campbell.

Zařízení bytu pro vrahy a násilníky

20. ledna 2009 v 18:54 | Death Mannequin
Málokdo asi byl v bytě nějakého masového vraha a kdo ano, možná to byla jeho poslední návštěva. Co by si asi tak masový vrah přál za nábytek? Jak by si své hnízdečko vyzdobil?

Proč jsou stěny žárovek tak odolné

3. ledna 2009 v 15:44 | Death Mannequin
Přestože skleněná stěna žárovky není o nic silnější než obyčejný papír, nepraskne ani při drtivém sevření či silném tlaku během nasazování do objímky. Za svou odolnost vděčí především svému tvaru, který se stavbou a principem konstrukce nechal inspirovat vaječnou skořápkou.

Kinetické sochy

23. listopadu 2008 v 12:19 | Death Mannequin
Nizozemský umělec Theo Jansen se již 17 let zabývá velmi neobvyklým projektem - staví kinetické neboli pohyblivé sochy, o kterých tvrdí, že jsou novou formou života. Vyrábí je z umělohmotných trubek, jaké se používají pro vedení elektrických drátů, a z plastikových lahví. Umisťuje je na pláže a sní svůj sen stvořitele: "V budoucnu by tam měly být schopny samy přežít a učit se samostatnému životu. Bude ale trvat ještě pár let, než je budu moci nechat běhat zcela volně..."

Hlad

23. listopadu 2008 v 11:40 | Death Mannequin
Taky jste někdy přemýšleli nad tím, jak je možné, že když se ráno vzbudíte nemáte takový hlad jako přes den? Při spánku totiž v těle stoupá hladina leptinu, hormonu potlačujícího hlad. Při nedostatku spánku zase stoupá hladina grewlinu, hormonu zvyšujícího hlad. Únava má tak vlastně za následek falešný pocit hladu, který je možné zahnat jen vysoce kalorickými specialitkami (sladkostmi nebo tučnými jídly) a to samozřejmě může vést ke zvyšování hmotnosti.

O.K.

28. července 2007 v 18:00 | Death Mannequin
Co znamená zkratka O.K.?

Alchymie

23. července 2007 v 18:00 | Death Mannequin
Alchymie byla pavěda

Nejdelší české slovo

16. března 2007 v 9:00 | Death Mannequin
Kdo vymyslí delší je borec ;o)
Nejnepředpřevykrystalizovávatelnějšími (38 písmen)
 
 

Reklama
Reklama